Facebook

KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Szkolenie prowadzone przez dyplomowanych ratowników medycznych

Podstawowym celem kształcenia jest zapoznanie słuchaczy z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poszerzenie wiedzy i umiejętności w tym zakresie oraz przygotowanie słuchaczy do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 WARUNKI PRZYJĘCIA NA KURS:

  • ukończone 18 lat

CZAS TRWANIA KURSU:

Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy obejmuje 5 jednostek szkoleniowe; w tym:

  • 1 godzina wykładów teoretycznych (wzbogacone stosowaniem środków audiowizualnych)
  • 4 godziny ćwiczeń praktycznych (przy użyciu Fantoma do nauki BLS, ćwiczeniowego defibrylatora, maseczki do wentylacji „usta-usta”, bandaży, chusty trójkątnej i materiałów opatrunkowych)

ZAKRES TEMATYCZNY:

  • Podstawowe zabiegi ratujące życie. Automatyczna defibrylacja zewnętrzna (ogniwa łańcucha ratunkowego, obsługa automatycznego defibrylatora)
  • Ewakuacja ratunkowa
  • Postępowanie w obrażeniach ciała (oparzenia termiczne, rodzaje złamań kości, rodzaje ran, typy krwawień, opatrunek uciskowy)

UPRAWNIENIA I EGZAMIN:

Po zakończeniu kształcenia odbędzie się egzamin przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Zarząd CENTRO PLUS sp. z o.o.

Egzamin przeprowadzany jest w formie ustnej na podstawie pytań z całego zakresu materiału.

Kursanci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014r. poz.622).

MIEJSCE PROWADZENIA KURSU:

Zajęcia – ul. Jesionowa 1, 87-800 Włocławek

Realizujemy także szkolenia w miejscowościach: Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Ciechocinek, Golub Dobrzyń, Inowrocław, Lipno, Radziejów, Rypin, Toruń, Grudziądz, Inowrocław, Płock lub w razie zapotrzebowania także na terenie kraju.

© 2023 by CENTRO-PLUS. Wszelkie prawa zastrzeżone.